Dwa medale Zdzisława Włodarczyka, brąz Sułka i Kotwicy

flash Skarżysko

W sobotę, 27 lutego, w Toruniu odbyły się 27. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. W zawodach wzięło udział 426 zawodników, w tym czterech reprezentantów powiatu skarżyskiego. Zdzisław Włodarczyk z Suchedniowa, Krzysztof Sułek, Ryszard Syska i Fabian Kotwica ze Skarżyska-Kamiennej. 

77 – letni Zdzisław Włodarczyk z Suchedniowa zdobył srebrny medal w biegu na 60 metrów przez płotki (kat.75+), uzyskał czas 14,14 sek. Pan Zdzisław został również brązowym medalistą w skoku wzwyż, skoczył 106 cm.

W chodzie na 3000 metrów Krzysztof Sułek zdobył brązowy medal w kategorii wiekowej M60 (czas 23:52). Blisko pudła był w konkurencji skoku w dal, zajął 4 miejsce z odległością 2,59 m.  Kolejnym medalistą został Fabian Kotwica, który w biegu na 3000 metrów (kat.M60) był trzeci wśród Polaków (czas 12:23),

Jedynym zawodnikiem, który wrócił z Torunia bez zdobyczy medalowej był Ryszard Syska, który starował w biegu na 400 metrów (4 miejsce, czas 1.09) i w biegu na  800 metrów (7 miejsce, czas 2:54).

– Spodziewałem się, tych medali. W tych konkurencjach co starowałem jest mała frekwencja, z racji tej, że to jest wysoka kategoria wiekowa plus 75 lat. Te medale to miłe zaskoczenie i bardzo się   cieszę, że udało mi się dwukrotnie stanąć na podium – powiedział Zdzisław Włodarczyk 

– Liczyłem na brąz, wiedziałem, że rywale będą silniejsi. Mój czas przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, przygotowywałem się chodząc wokół zalewu Rejowskiego, miałem czas 37 minut, a tu 23 minuty z hakiem. – mówi Krzysztof Sułek. 

– Jest to dla mnie bardzo duży sukces. Tym bardziej, że nie mieliśmy okazji wcześniej biegać na hali, trochę się obawiałem. Przygotowując się do tych mistrzostwa trenowaliśmy na stadionie Ruchu. Nie spodziewałem się, że będzie to miejsce medalowe, a okazało się, że uzyskany czas to mój rekord  życiowy – podkreślał Fabian Kotwica.

– Nie udało się zdobyć medalu, ale jestem zadowolony z wyników i czasów , cieszę się, że miałem możliwość skonfrontować się z innymi zawodnikami z Polski. Na dystansie 400 metrów debiutowałem, szóste miejsce uważam za dobry wynik  – zaznaczał  Ryszard Syska. 

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.