Do Skarżyska zjechały świętokrzyskie klasyki

flash Gorące tematy Skarżysko

Nad rejowskim zalewem odbył się w miniony weekend I Zlot Kieleckich Klasyków, zorganizowany przez Michała Stefaniuk z Kieleckich Klasków. Nad zalew dotarło kilkadziesiąt starych aut z całego regionu świętokrzyskiego i nie tylko.

 – W dniach 27-29 lipca, wzięliśmy udział w I Zlocie Kieleckich Klasyków, czyli grupy miłośników pojazdów zabytkowych, takich, które przeżyły co najmniej 25 lat od daty ich produkcji. Spotkaliśmy się w Skarżysku – Kamiennej, gdzie mamy naprawdę wspaniałe atrakcje takie jak udział w Pikniku Historycznym, zorganizowaliśmy przejazd ulicami miasta, zwiedzaliśmy podziemia Miejskiego Centrum Kultury i całej architektury obronnej Skarżyska – mówi organizator Zlotu Michał Stefaniuk.

– Najpopularniejsze auta to Fiat 126 P, czyli nasze wspaniałe maluchy, można spotkać piękne niemieckie Mercedesy, Syreny, Trabanty, a także wiele innych pięknych aut, które przyjechały z całego regionu, a także z okolic, możemy w to zaliczyć całe województwo świętokrzyskiej jak również mazowieckie – zaznacza Michał.
– Pomysł na organizację Zlotu zrodził  się stąd, że wcześniej, aby wziąć udział w zlotach, trzeba było jechać w dalsze regiony Polski, nic się ni działo w naszym regionie. Wszędzie są takie zloty i imprezy motoryzacyjne pod względem aut zabytkowych, nie wspominając o Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Doszedłem do wniosku, że nie mam nic do stracenia i spróbuję zrobić coś w naszym pięknym kieleckim regionie – podkreśla Michał Stefaniak.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.