Chcieli napaść na stację bo…brakło im pieniędzy na alkohol

flash Gorące tematy Paragraf

To był celny strzał świętokrzyskich stróżów prawa. W minionym tygodniu na terenie gminy Bodzentyn, policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Krakowa. Mężczyzna podobnie jak jego 18-letni kompan jest podejrzany o usiłowanie napadu na jedną ze stacji paliw w Suchedniowie. Do przestępstwa doszło w marcu br.

Mundurowi z komisariatu w Bodzentynie we współpracy ze skarżyską policją zatrzymali 22- latka z Krakowa, który podejrzewany jest o współudział w usiłowaniu rozboju na stacji benzynowej w Suchedniowie. Do zdarzenia doszło pod koniec marca br. W nocy do sklepu na stacji paliw weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Jeden z nich trzymał w ręku siekierę. Grożąc sprzedawczyni pozbawieniem życia, zażądali od niej wydania pieniędzy. Kobieta zachowała jednak zimną krew i oświadczyła, że zaraz z zaplecza wyjdzie inny pracownik stacji. To wyraźnie spłoszyło napastników, którzy uciekli ze sklepu.

Czynności skarżyskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania wcześniej 18-letniego mieszkańca Suchedniowa, który został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W ręce policjantów kilka dni temu wpadł również drugi sprawca rozboju – to 22-letni mieszkaniec Krakowa, który został doprowadzony do prokuratury. Grozi mu nawet 12 lat wiezienia.

– 22-latek został przesłuchany w charakterze podejrzanego – poinformował mł.asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. Skarżyska prokuratura, podobnie jak w przypadku 18-latka, przedstawiła drugiemu z zatrzymanych zarzut usiłowania dokonania napadu. – Z posiadanych przez nas informacji wynika, iż Prokuratura nie zastosowała wobec mieszkańca stolicy Małopolski środka zapobiegawczego, w postaci tymczasowego aresztowania. Postępowanie jest w toku – zaznaczył mł.asp. Gwóźdź.

Gdzie doszło do zatrzymania drugiego ze sprawców? – Z naszych informacji wynikało, iż ten człowiek może przebywać na terenie gminy Bodzentyn. W momencie zatrzymania przebywał u rodziny – stwierdził oficer prasowy skarżyskiej KPP. Mężczyzna nie krył zaskoczenia. – Usiłowanie rozboju to przestępstwo traktowane podobnie jak rozbój – podkreślił oficer prasowy KPP.

Dlaczego zdecydowali się na dokonanie przestępstwa? – W rozmowie z policjantami stwierdzili, że skończyły im się pieniądze na alkohol. W tym momencie, wpadli na pomysł by dokonać napadu. Ze stacji nie ukradli ostatecznie nic – wyjaśnił Gwóźdź.

ewan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.