Na bieżące remonty dróg poczekamy do wiosny

flash Gorące tematy Skarżysko

W ubiegłym tygodniu, gdy zrobiło się cieplej za oknem, udaliśmy się na objazd ulic w Skarżysku – Kamiennej. Większość jest w dobrym stanie, jednak są takie, które od dawna wymagają remontu.

Najgorzej wyglądająulice Towarowa, gdzie nawierzchnia jest bardzo dziurawa, ul. Pułaskiego, od Armii Krajowej do Moniuszki, też prosi się o nową nawierzchnię. Na stan drogi narzekają również mieszkańcy ul. Gajowej, tu najgorzej jest przy ogródkach działkowy i przy dojeździe do ul. Wiejskiej. Cząstkowe remonty wymagają też inne ulice. Okres zimowy nie jest czasem, gdzie takie prace się wykonuje, ale wiosną zapewne stan naszych ulic się poprawi.

– Remonty bieżące dróg miejskich rozpoczną się wiosną – po przeglądzie dróg po okresie zimowym. Remonty cząstkowe na pewno obejmą również wspomniane ulice: Gajową oraz Towarową – informujeIzabela Szwagierek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

– Przebudowa ulicy Pułaskiego na odcinku od ulicy Armii Krajowej do Moniuszki została ujęta w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy (okres realizacji – lata 2019-2020). W bieżącym roku planowane są m.in. następujące inwestycje drogowe:- wykonanie ulicy Chłodnej- rozbudowa ulicy Towarowej- budowa chodnika w ulicy 3 Maja (kolejny etap) – podkreśla Izabela Szwagierek.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.