„Aktywne przejscie dla pieszych” głosowanie

flash Skarżysko

Ruszyło głosowanie na „Aktywne przejścia dla pieszych”. Urząd Miasta do konkursu zgłosił cztery lokalizacje i teraz także od mieszkańców – internautów oddających głosy – zależy, czy jedno z bezpiecznych, aktywnych przejść powstanie w naszym mieście. Głosowanie odbywa się na stronie www.stopwariatom.pl/#aktywne_przejscia.

Głosowanie w konkursie „Aktywne przejścia dla pieszych” ruszyło 1 września i potrwa do 28 września. Internauci mogą wybierać spośród ponad 300 zgłoszonych przez zarządców dróg niebezpiecznych przejść w całej Polsce. Internauci i komisja konkursowa wskażą te, które Fundacja PZU wyposaży w elementy poprawiające bezpieczeństwo użytkowników.

W Skarżysku są to następujące lokalizacje:

 

  • Ul. Norwida – w rejonie skrzyżowania z ul. Sikorskiego (2 sztuki)

 

  • Ul. Zielna – przy Szkole Podstawowej nr 7

 

  • Ul. Spółdzielcza – naprzeciwko wejścia na pływalnię

 

  • Ul. Spółdzielcza – przy kościele św. Brata Alberta

 

Głosowanie podzielone jest na cztery etapy. W każdym tygodniu wyłonionych zostanie 5 zwycięskich lokalizacji. Jedną z nich będzie ta, która otrzyma największą liczbę głosów od internautów. Wyboru czterech pozostałych dokona komisja konkursowa. W sumie, w ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” zmodernizowanych zostanie 20 przejść dla pieszych. Aby oddać głos, wystarczy wejść na stronę www.stopwariatom.pl i wyszukać miejscowość. Na stronie znajduje się także ranking, w którym na bieżąco aktualizowana jest liczba zebranych głosów.

Wskazane w konkursie przejścia zostaną wyposażone w specjalne oświetlenie, które zapala się, gdy pieszy zbliża się do pasów, maty antypoślizgowe skracające drogę hamowania oraz system stale święcących „kocich oczek”. Zwycięskie lokalizacje będą ogłoszone na stronie http://stopwariatom.pl.

Konkurs na „Aktywne przejścia dla pieszych” jest elementem kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Patronat nad nim objęły Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP oraz Związek Miast Polskich.

 

5 4 3 2 1

Źródło: UM Skarżysko