38 lat Solidarności w Skarżysku

flash Skarżysko

W piątek, 31 sierpnia, w Skarżysku-Kamiennej odbyły się uroczystości związane z XXXVIII rocznicą powstania NSZZ „Solidarność”. Uroczystości rozpoczęła mszą świętą w kościele Św. Józefa Oblubieńca.

 W kolejną rocznicę Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ Solidarność przedstawiciele „Solidarności” skarżyskich zakładów pracy, samorządowcy, harcerze oraz mieszkańcy Skarżyska oddali hołd heroiczności dla tych ludzi, którzy w 1980 roku podjęli po raz kolejny walkę z systemem totalitarnym.Po mszy, uczestnicy uroczystości przeszli pod pod Pomnik Bojowników o Wolność i Niepodległość na Skwerze Solidarności, gdzie złożono symboliczne wiązanki kwiatów.

W podsumowaniu spotkania, Przewodniczący Międzyzakładowych Organizacji NSZZ Solidarność, Bogdan Ryś podkreślał –  „niestety jest nas co raz mniej, ale w walce o nasze sprawy nie poddamy się.”

Przewodniczący i zebrani  przedstawiciele „Solidarności” skarżyskich zakładów pracy ubolewali nad nieobecnością na uroczystościach przedstawicieli władz miasta.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.