20-lecie gminy Łączna [zdjęcia]

flash Galeria Łączna

Mszą św. w kościele parafialnym rozpoczęły się uroczystości jubileuszowe gm. Łączna. Była to okazja do wręczenia pamiątkowych statuetek dla osób zasłużonych dla gminy. Zabawa dyskotekowa trwała do późnych godzin nocnych.

Jak przystało na jubileusz nie zabrakło licznych atrakcji. Tuż po Mszy św. przybyli goście przeszli na plac Zespołu Szkół im. Armii Krajowej Korpusu „Jodła”. Po odśpiewaniu hymnu i przywitaniu gości nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru gminy. Dokonał tego Mirosław Kopytek, sekretarz gminy. Na uroczystościach zabrakło wójta gminy Romualda Kowalińskiego. Honory gospodarza pełnił sekretarz i to on przybliżył zarys historyczny gminy, przywołując na pamięć wszystkie osoby, które przyczyniły się do rozwoju gminy. Wymienił także liczne inwestycje, które udało się wykonać dla dobra mieszkańców.

Po prezentacji sztandaru odbyło się symboliczne wbijanie gwoździ przez fundatorów, władze gminy, zaproszonych gości. Chętni mogli wpisywać się do księgi pamiątkowej. Władze nie szczędziły także podziękowań. Otrzymali je fundatorzy, a osobom zasłużonym dla gminy wręczono pamiątkowe statuetki.

Tego dnia odbyły się liczne konkursy, występy artystyczne w wykonaniu dzieci. Gości zabawiał kabaret Chyba, wystąpił Zespół Cassino, Casanova. Gwiazdą wieczoru był zespół Skaner.

Na zakończenie odbyła się dyskoteka pod gwiazdami. Nad dobrą zabawą czuwał DJ Tomo.

U.O.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.