Powstają kolejne miejsca do aktywnego wypoczynku

0
0

Na placu przy ulicy Franciszkańskiej   urządzenia do ćwiczeń i zabawy zostały zamontowane w czwartek 18 sierpnia. Podobne urządzenia pojawią się także przy ulicy Sportowej, natomiast przy ulicy Szkolnej ustawione będą urządzenia placu zabaw. Wszystkie trzy miejsca będą oddane do użytku mieszkańcom jeszcze przed końcem miesiąca.

– Wytypowaliśmy te lokalizacje, ponieważ chcemy, by miejsca do aktywnego wypoczynku, rekreacji i zabawy były dostępne również na osiedlach na obrzeżach naszego miasta. Wsłuchujemy się w oczekiwania mieszkańców i staramy się na nie reagować w miarę naszych możliwości – podkreśla prezydent Skarżyska, Konrad Krönig.

Cieszę się, że po tylu lata w końcu udało się coś ruszyć na placu zabaw na Kamiennej. Urządzenia montowane są dla mieszkańców, więc proszę o poszanowanie naszego wspólnego dobra. Jeśli wszystko pójdzie z godnie z planem już za 2-3 lata powstanie tu plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. – powiedział Adam Ciok, Radny Rady Miasta.

– W końcu i my będziemy mieli coś od miasta, cieszę się, że nasza dzielnica w końcu została zauważona przez lokalne władze. Ten plac zabaw to miejsce zapomniane, dobrze, że coś zaczyna się dziać, ja nie będą korzystać z tych urządzeń ze względu na wiek, ale dzieci i młodzież będą mieli z tego pociechę –  mówiła pani Małgorzata, mieszkanka Dolnej Kamiennej.

Podobne siłownie są usytuowane na terenie miasta m.in.  przy placu zabaw w pobliżu hali sportowej przy ulicy Sienkiewicza, przy krytej pływalni przy ul. Moniuszki oraz przy skateparku i placu zabaw na tzw. „plantach” na osiedlu Przydworcowym, wszystkie cieszą się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta, którzy chętnie ćwiczą pod chmurką.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.