Zapomniany zakątek

filmy Skarżysko

– Wiosna, słońce, ciepło…ludzie chodzą na spacery…I co widzą? Śmieci, śmieci, śmieci!!! A wśród nich: butelki, puszki, części bielizny, papiery, pudełka, folie, zużyte prezerwatywy…a do tego zarośnięty chwastami chodnik i ulica, też zarośnięta i to tak, że nie widać krawężnika! To wygląd końcowej pętli autobusowej linii nr 1 na ulicy Łyżwy – skarży się mieszkanka osiedla Łyżwy.

– Dzielnica Łyżwy należy do miasta, a miasto sprząta to miejsce co kilka lat i tylko po interwencji ludzi, którzy tam przyjeżdżają do lasu, nad wodę albo mieszkańców, którym wstyd za władze miasta zapominające o tym zakątku… Tak było ostatnim razem. Po interwencji mieszkańców pętlę posprzątano…i tak jest do dziś…tylko, że już dawno tego porządku nie widać…

My, mieszkańcy okolic właśnie tego miejsca mamy nadzieję, że o tym „zapomnianym zakątku” władze miasta sobie przypomną – dodaje.

Sprawą zainteresowaliśmy Urząd Miasta, ale okazuje się, że to nie on jest odpowiedzialny za drogę.

– Utrzymanie czystości pasa drogowego należy do zarządcy drogi. Ulica Łyżwy nie jest ulicą gminną – informuje Izabela Szwagierek, rzecznik prasowy UM.

Co do przystanków są one sprzątane.

– Przystanki autobusowe sprzątane są zgodnie z harmonogramem trzy razy w tygodniu. Po zgłoszeniu do nas sprawy przez media, na miejsce wysłani zostali pracownicy. Stwierdzono, że śmieci na pętli autobusowej, pochodzą sprzed dwóch dni – podkreśla rzecznik.

Dzięki naszej interwencji gmina obiecała posprzątać teren już następnego dnia.

– Stale porządkowane są też inne tereny należące do gminy – w przypadku interwencji od mieszkańców o podrzuconych śmieciach, tereny gminne porządkowane są niezwłocznie po zgłoszeniu – zapewnia rzecznik.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.