home

Będzie bezpieczniej?

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Z opóźnieniem, ale pojawił się. Znak informujący o „jeździe na suwak”. O jego postawienie dopominali się mieszkańcy. Pojawił się przed wjazdem na aleję Piłsudskiego w kierunku wiaduktu. Ma usprawnić ruch pojazdów w tym miejscu, zwłaszcza w godzinach szczytu

Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej miało wprowadzić zmiany od 15 grudnia, ale nie udało się. O możliwość postawienia znaku „jazda na suwak” wnioskował radny miejski Adam Ciok. Tablica informuje kierowców o pożądanej jeździe z wykorzystaniem obu pasów ruchu, północnej jezdni drogi – ulicy Piłsudskiego na odcinku od ul. 11 listopada do wiaduktu oraz jeździe z przeplataniem pojazdów z obu pasów ruchu w miejscu zanikania pasa lewego (tzw. „jazda na suwak”).

Jazda na suwak to popularny sposób na rozładowanie zatorów, a trzeba zaznaczyć, że w godzinach szczytu korki w tym miejscu są dość znaczne. Oznaczenie prezentuje sposób poruszania się w danym miejscu, ale nie jest to obowiązek, a jedynie zalecenie. Jazda na suwak stosowana jest umownie i wynika raczej z kultury jazdy niż z obowiązujących przepisów. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami pierwszeństwo ma pojazd znajdujący się na pasie, który nie został zwężony. Do tej pory nie powstały żadne jednoznaczne przepisy, które regulowałyby sposób poruszania się samochodów w miejscach, gdzie występują zwężenia dróg. Gdyby kierowcy wpuszczali innych uczestników ruchu w sposób regularny, to można byłoby uniknąć wielu korków, które pogłębiają się w tym miejscu, zwłaszcza w okolicy godziny 15.00.

U

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.